Życzenie

o niczym

By | 9 kwietnia 2017

Wymyśl życzenie i zdmuchnij świeczkę. Nie zdradzaj życzenia. Wybierz właściwe. Masz tylko jedną szansę. Nie spartol tego. Dmuchaj już, nie zwlekaj. Wszyscy na Ciebie czekają. Patrzą na to co robisz. Poganiają Cię w myślach. A ty stoisz jak słup. Przez głowę przelatuje Ci setka życzeń. Możesz wybrać tylko jedno. Zaczynasz zastanawiać się które z życzeń wybrać. Dziwi Cię to, że aż tyle ich masz. Przecież nie masz zbyt dużych wymagań od życia. A tu taki klops.
Nabierasz powietrze w płuca. Nie, nie dokonałeś jeszcze wyboru. Nie wypowiedziałeś jeszcze w myślach tego najważniejszego życzenia. Na torcie jest tylko jedna świeczka. W ogóle tort jest jakiś taki… niewielki. Ale to nic. Grunt, że w ogóle jest.

Wypuszczasz powietrze. Przez sekundę obserwujesz jak płomień stara się walczyć o to aby trwać nadal, aby nie zgasnąć. Wszystko jednak mija. Nic nie trwa wiecznie. Ognia już nie ma. Jest tylko dym, szary, symboliczny. Po chwili i on się ulatnia. I właśnie uświadamiasz sobie, że zapomniałeś o życzeniu. Zaczynasz zastanawiać się czy jeśli wypowiesz je po zdmuchnięciu świeczki ono się spełni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *