Jak zostać najlepszym pracownikiem

6 opcji na

By | 1 maja 2017

Niewątpliwe dążenie do doskonałości które prezentujesz na co dzień. Niewątpliwa chęć bycia Alfą i Omegą nie może pozwolić Ci przejść spokojnie obok tego wpisu. Musisz choć na chwilę, nawet pomimo tego, że tak dobrze biegnie Ci się bez łba na karku, zatrzymać się i przeczytać tych sześć punktów, które z pewnością pozwolą Ci zostać nie tylko pracownikiem tygodnia czy miesiąca ale i całego roku, a nawet może uda Ci się ugrać tytuł najlepszego pracownika w dziejach firmy.

1. Zrezygnuj z przyjaciół
Musisz zawsze być wypoczęty. Nie możesz dopuścić do sytuacji w której do pracy udasz się zmęczony lub czymś zajęty. Przyjaciele mogą ukraść Ci sporo czasu, który powinieneś przeznaczyć na odpoczynek by móc dzień w dzień pracować jak najbardziej wydajnie.
Ponadto jeśli do tej pory miałeś prawdziwych przyjaciół to mogą oni namącić Ci w głowie tekstami dotyczącymi tego, że ta praca nie jest dla Ciebie, albo, że zasługujesz na coś lepszego.
Pozbądź się przyjaciół. W wolnych chwilach z nikim się nie spotykaj. Leż przed telewizorem, odpoczywaj.

2. Zrezygnuj z pensji
Jeśli zdecydujesz się na tego typu posunięcie to Twoje szanse na tytuł najlepszego pracownika w historii firmy diametralnie wzrosną. Niewątpliwie w oczach swojego szefa zyskasz naprawdę bardzo wiele i niezaprzeczalnie będzie on myślał o Tobie podczas kolejnych wakacji na Bahamach, które mu właśnie sponsorujesz.
Rezygnując z pensji zdecyduj się na wolontariat lub bezpłatną praktykę. Tego typu posunięcie pomoże Ci się zahartować czy tez zbudować własną osobowość.

3. Bądź multiskilowy
Łącz funkcje, zadanie, obowiązki. To nic, że ktoś przez Ciebie może stracić prace, ważne, że ty masz okazje robić coraz więcej otrzymując bez przerwy wynagrodzenie o które sam poprosiłeś po przeczytaniu punktu drugiego, a więc nie otrzymując go wcale.
Pamiętaj aby kilka czynności wykonywać w tym samym czasie. Twoja multiskilowość nie może polegać na wykonywaniu przeciwstawnych sobie czynności jedna po drugiej.
Realizując kilka zadań w tym samym czasie przypisane do Ciebie cyferki podświetlą się na zielono, a z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że im więcej zielonego tym większe szanse na tytuł najlepszego pracownika w historii firmy.

4. Zrezygnuj z marzeń
Może nie do końca chodzi tutaj o rezygnację z marzeń. Co prawda jeśli marzy Ci się cała masa podróży czy też dom w leśnym zaciszu to zrezygnuj z tych marzeń. Wyzbywając się wspomnianych marzeń wymyśl sobie nowe, oczywiście takie, które dotyczyć będą tylko i wyłącznie pracy. Wymarz sobie, że zostaniesz najlepszym pracownikiem w historii firmy i że słuch na korytarzach biurowca, w którym właśnie przebywasz nigdy o Tobie nie zaginie.
Non omnis moriar ziom!

5. Zoptymalizuj swój czas
Pamiętaj, musisz dopuścić się maksymalnej optymalizacji efektywności czasu własnego.
Przede wszystkim ogranicz sen do koniecznego minimum, albo całkiem z niego zrezygnuj(ze snu oczywiście).
Przeprowadź się możliwie jak najbliżej biura, aby nie tracić czasu na zbędny dojazd. Albo najlepiej zamieszkaj w biurze.
Przestań pić, jeść. Ogranicz wychodzenie do kibla. Nie zapominaj o tym, że wydalanie to strata czasu. Kup pampersa, będziesz efektywniejszy.

6. Zatrać się w tym całym marazmie na tyle aby poczuć się szczęśliwym
Bez reszty i opamiętania. Do końca i nawet dzień dłużej…

3 thoughts on “

Jak zostać najlepszym pracownikiem

6 opcji na

  1. An

    Każdy człowiek ma szansę zostać najlepszym pracownikiem. Wystarczy zmienić kryteria lub pracę, lub lepiej pracować, lub… Wymienione warunki – to jest punkt widzenia NIKT (albo firmy, w której pracuje). Niektórzy ludzie są szczęśliwi; stosując się do tych zasad.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *