Dlaczego masz kaca? kac

przez | 3 lutego 2018

Jeżeli po raz kolejny obudziłeś się rano po dwunastej w południe i jedyne o czym marzysz to to aby znowu zasnąć, gdyż głowa Ci pęka, oczy nie akceptują światła, a w grdyce aż za bardzo suszy, to pewnie masz kaca. No, albo jesteś chory, ale raczej tu o kacu miało być, więc uznajmy, że masz kaca.

Czy zastanawiałeś się kiedyś od czego, ów stan, tak bardzo przez wszystkich nieuwielbiany wystąpił właśnie u Ciebie? Lub może analizowałeś to jakie czynniki wpływają na powstanie kaca? A może nigdy nie myślałeś? Jeśli nigdy nie myślałeś – nie wysilaj się, ktoś pomyśli za Ciebie, a Nikt pomyślał za Ciebie o tym od czego bierze się kac.

1. Piłeś na czczo
Jeżeli piłeś na czczo to albo jesteś tak zabiegany, że nie miałeś kiedy porządnie zjeść, albo masz dwie lewe ręce i nie potrafisz przyrządzić sobie czegoś do jedzenia, albo też jesteś klasycznym gimnazjalistą o imieniu Sebix, który żywi się Chipsami i Colą.
Pamiętaj, że nawet jeśli zabrałeś się za picie w pojedynkę lub też w towarzystwie będąc na czczo to jeszcze nic straconego. Zawsze możesz się posilić przy wykorzystaniu jakiegoś, będącego zlepkiem samych witamin i minerałów, kebzika. Oczywiście kebab to nie jedyne rozwiązanie, które uskutecznić możesz w ostatniej chwili. Są jeszcze wszelkiego rodzaju burgery, frytki, czy pizze. Najważniejsze abyś w trakcie picia, robił krótkie przerwy na przegryzienie czegoś konkretnego, gdyż w innym wypadku możesz obudzić się nad ranem dnia następnego z mega kacem.

2. Narzuciłeś sobie zbyt szybkie tempo picia
No, ale jak tu nie pić piwa za piwem, lub szota za szotem jeśli przez cały tydzień, lub też czas o wiele dłuższy, pościło się, stroniąc od alkoholu?
Zbyt duże tempo narzucają sobie zazwyczaj osoby, które, wypuszczone w końcu z domu nie są w stanie przetłumaczyć sobie, że nikt im tego piwa nie zabierze, że alkohol nagle się nie skończy, więc chleją na umór, często po dwa, trzy, czy nawet cztery piwa w godzinę.
Jeśli o poranku nie chcesz obudzić się z potwornym globusem to śpiesz się powoli, a, co Ci gwarantuję, alkohol będzie Ci podawany przez całą noc.

3. Mieszałeś trunki
To błąd na który pozwalają sobie nowicjusze jak i bardziej doświadczeni pijacy. Oczywiście, mieszanie alkoholi nie zawsze musi wywołać kaca, jednakże może to mieć swój duży wkład w wywołaniu u Ciebie dolegliwości niepożądanych.

4. Przeceniłeś swoje możliwości
Bierze się to z tego, że od dawna nie piłeś, jesteś w materii picia świeżakiem lub chcesz zaimponować innym. Nie ma osób, które są niezniszczalne. Każdy ma swój indywidualny, ograniczony zakres możliwości. Każdy, jeśli nie przestanie pić w odpowiednim momencie, zostanie pokonany przez alkohol. Tutaj nie da się nagiąć żądnych reguł. W tym przypadku trzeba znać swoje możliwości.

No, ale przecież w końcu jest tak, że od czasu do czasu, ot tak, trzeba się, po prostu, napić, zalać robaka, czy tym podobne, a kac w tym przypadku, jak i w przypadkach wielu innych, wystąpi, więc trzeba go zaakceptować w takiej formie w jakiej nadejdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *