Zabójcy słów

Słowo

By | 29 stycznia 2017

Nikt jest uczony jak się poprawnie wysławiać, jakich słów używać. To określenie jest złe, tamto dobre, a te to już totalny absurd, niekiedy słyszy Nikt. Nikt jest uczony w języku polskim i przez to, że uczony jest jedynie w języku polskim jak ognia unika stwierdzenia, że radzi sobie w języku obcym, a przecież coś tam duka po angielsku. Nikt jest w stanie porozumieć się z przyjacielem z Włoch jak i Hiszpanem dla którego robi za nieformalnego tłumacza podczas rozgrywek koszykarskich. Tak, ogólnie Nikt jakoś sobie radzi, no ale nie tak jak oczekują od niego ludzie niby mądrzy którzy przeczytali pięć czy dziesięć książek które uznali za jedyne i niepodważalne świętości tego świata.

Nikt ostatnio obejrzał film pt. „1984”. Książkę Orwella już dawno temu przeczytał, ale oglądając film w głowie zakodowała mu się jedna kwestia brzmiąca dokładnie tak: „niszczenie słów to piękna rzecz”.

Nikt uważa, że Ci wszyscy od coachingu, Ci cali trenerzy, mentorzy czy liderzy to swoiści zabójcy, mordercy, niszczyciele słów, ich zdrobnień czy odmian, a mordercy Ci zabijając słowa zabijają i człowieka któremu zakazują używania co poniektórych sformułowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *