By | 25 stycznia 2017

czas

Ile czasu potrzeba? zastanawia się Nikt. I czy da się to w ogóle zamknąć w granicach czasu? Ilu chwil, ilu słów, ilu spojrzeń potrzebuje człowiek aby resztę czasu chcieć spędzić z jedną i tą samą osobą? I czy w ogóle można cały czas poświęcić na obcowanie z jedną i tylko jedną osobą?
Nikt wyczytał, że człowiek aby się zakochać potrzebuje tylko 240 sekund, a to tylko cztery minuty. Cztery krótkie minuty. Ten tekst powstaje dłużej, zdecydowanie dłużej.
Czy trzeba mówić w tym czasie, w czasie tych tylko czterech minut? A może wystarczy sam kontakt wzrokowy? On podobno najbardziej łączy spajając na naprawdę długo.
Jeśli w ciągu czterech minut można się zakochać to w jakim czasie zaczyna się nienawidzić drugą osobę i czy można tak naprawdę nienawidzić? W tym przypadku Nikt nic nie wyczytał. Nie trafił na żaden artykuł traktujący o czasie. Najwidoczniej „znienawidzanie” kogoś jest czynnością długotrwałą, jest procesem systematycznie postępującym. Więc czy nie lepiej jest się zakochiwać? Co cztery minuty, co dwieście czterdzieści sekund…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *