Jak przetrwać święta?

By | 24 grudnia 2016

Bycie nikim sprzyja nic nierobieniu toteż najprawdopodobniej masz teraz mnóstwo czasu i nie wiesz jak go spożytkować. Są święta, czas mija powoli, zapewne się nudzisz.

Masz, oto są poniżej, rady na zabicie czasu.

1 Oglądaj przez całe święta telewizję

O ile oczywiście masz telewizor i kilka kanałów. Uważaj jednak na odleżyny. Co jakiś czas zmieniaj pozycję w której siedzisz lub też dane jest Ci leżeć. Nie zapominaj o systematycznej zmianie kanału bo przecież oglądanie tylko tvp1 czy polsatu nie pozwoli Ci przeleżeć całych świąt przed telewizorem. Bądź kreatywny o ile oczywiście można być kreatywnym przy oglądaniu TV.

2 Czytaj książki

Opcja dla inteligentów, quasi inteligentów i głupców. Opcja która może się sprawdzić pod warunkiem, że już kiedyś dane Ci było trzymać książkę w ręku i na domiar tego przeglądać jej wnętrze łącząc przy tym literka po literce. Jeśli do tej pory nie czytałeś to prawie na pewno po kilku stronach stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, albo po prostu zaśniesz…

3 Prześpij całe święta

Niestety. Opcja niewykonalna. Co prawda regularnie zarywasz noce kładąc się o północy i wstając o piątej czy szóstej rano, ale w święta nie odeśpisz. Twój zegar biologiczny jest już tak zjechany, że nie podołasz. Oczywiście możesz próbować. Zrób sobie tę drzemkę, godzinną czy też dwugodzinną. Dwóch dni nie prześpisz w całości.

4 Zachlej mordę

To opcja dla prawdziwych mężczyzn, prawdziwych twardzieli, tych z brodą, a nie z dziewiczym meszkiem na twarzy. Wlewaj w siebie wszystko co ma choć odrobinę zawartości alkoholu. Chlej, chlej i jeszcze raz nie przejmuj się ewentualnymi konsekwencjami. Rodzina może Cię znienawidzić, ale to się zdarza. Możesz nie wstać po świętach do pracy, ale czy to byłoby aż tak wielką tragedią?

5 Spędź święta na sportowo

Na prawdę napisałem ten nagłówek? Numer pięć to musi być jakiś żart. To ci się nie uda. Do tej pory twoją jedyną aktywnością były spacery na trasie lodówka-komputer, oraz droga dom-praca, więc jak u licha miałbyś wyjść pobiegać? Wiedz jednak, że taka opcja występuje.

No, ale może lubisz płatać niespodzianki?

6 Spotkaj się ze znajomymi

Nie, ty nie masz znajomych. Przecież jesteś nikim. Spędź te święta sam i nie wpadnij w depresję.

 

Pamiętaj, że zawsze możesz miksować te podpunkty ze sobą. Bądź kreatywny. Nie ograniczaj się tylko do jednej możliwości. Opcji na zabicie czasu jest naprawdę wiele.

One thought on “

Jak przetrwać święta?

  1. Pingback: Wizyta w kościele podczas świąt – Nikt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *